Legjobb számlázó program: hogyan válasszunk?

Placeholder image
Oszd meg
Placeholder imageBoxy
2024. 01. 01.
E-kereskedelem
Tartalomjegyzék
Melyik a legjobb számlázó program?

Legjobb számlázó program a hazai piacon webáruházak számára. Mi alapján válasszunk számlázó programot? Mit kell tudnia a legjobb számlázó programoknak?

Melyik a legjobb számlázó program webshopok részére?

Talán nem nagy kockázat azt állítani, hogy minden magyar webáruház elektronikus számlázásban gondolkodik. Ha pedig ez így van, akkor joggal merül fel az a kérdés, hogy melyik a legjobb számlázó program a magyar piacon, amit egy e-kereskedő használhat. Megmutatjuk a legfontosabb szempontokat, ami alapján választhatunk és bemutatjuk a legnépszerűbb hazai számlázó programokat.

Melyik a legjobb számlázó program?

Számlázó programra gyakorlatilag ma már minden vállalkozásnak szüksége lehet. A számlákat az adóhatóság felé mindenkinek dokumentálnia kell, így adja magát, hogy eleve ne papír alapon történjen a számlák kiállítása és tárolása.

Mind az eladónak, mind a vásárlónak egyszerűbb ma már digitálisan kezelni a vásárlások számláit.

Nincsen egy abszolút szempontrendszer, ami alapján kiválasztható a legjobb számlázó program. A valós feladat az, hogy a legjobb számlázó programok közül megtaláljuk azt, ami a mi igényeinket a leginkább kielégíti. Induljunk el tehát ezen az úton: nézzük meg mi az, amit egy jó számlázónak mindenképpen tudnia kell majd vizsgáljuk meg azt, mi alapján érdemes nekünk dönteni közülük.

Alapok, amiket mindenképpen tudnia kell a programnak

Számlát elsősorban törvényi előírások miatt állítunk ki, ezért nincs mit kezdeni egy olyan számlázóval, ami nem felel meg az előírásoknak és nincs olyan háttértámogatása, ami azonnal bevezetné a törvényi változásokat. A kisebb és ingyenes felületek esetében sajnos előfordul, hogy az új változások csak csúszásokkal kerülnek bevezetésre.

Elengedhetetlen, hogy a számlázó összeköthető legyen a NAV rendszerével.

Számláink rendkívül bizalmas adatokat tartalmaznak, ezért az oldal megbízhatósága, biztonsága kiemelkedő jelentőségű.

Mi alapján válasszunk?

Talán a legfontosabb kérdés, hogy milyen gyakran és mennyi számlát szeretnénk kiállítani. Ha csak havi néhány számláról van szó, akkor akár egy ingyenes verzió is megfelelhet nekünk. Ebben az esetben jobb lementenünk a számláinkat és külön tárolni, mivel azokhoz csak korlátozott ideig férhetünk hozzá. Több számla esetén ugyanakkor ki tudjuk használni a számlázók további funkcióit is, így érdemes a fizetős csomagok közül választanunk.

A fizetős csomagok a számlák kiállításán túl gyakran a könyvelést is segítik.

A másik fontos kérdés, hogy mire szeretnénk használni a programot. Csak az alap kiállítást gondoljuk egyszerűsíteni, vagy egyéb funkciók is fontosak számunkra, mint határidők, partner- és számlalisták, könyvelést könnyítő lehetőségek vagy akár dizájnelemek. Szintén hangsúlyos kérdés lehet, hogy miként szeretnénk a számlát kiállítani: mobiltelefonunkkal közel bárhol, az iroda relatív nyugalmában vagy az egészet automatizálnánk és mi nem is feltétlenül bíbelődnénk egyenként a számlákkal.

Ha még nem vagyunk biztosak igényeinkben, akkor érdemes egy népszerű számlázó ingyenes csomagjával kezdeni, és ahogy kitisztulnak igényeink úgy tudunk bővebb csomagra váltani.

Mikor érdemes elkezdeni a számlázó használatát, mikorra időzítsük a váltást?

Kezdjük talán egy fontos aprósággal: ahogy lehetett korábban több számlatömbünk, úgy lehet egyszerre több számlázó programunk is, ha mindegyik össze van kötve a NAV-val. Tehát nyugodtan regisztrálhatunk és elkezdhetünk ismerkedni az új számlázóval akkor is, ha még nem szüntettük meg a régit.

A váltást érdemes lehet év elejéhez igazítani, hogy a következő évtől kezdődően már az összes számlánk egy helyen legyen elérhető. Ugyanakkor az évközi váltás mellett szól az, hogy jóval kevesebb a könyvelési feladat ekkor, tehát a váltás is egyszerűbben lebonyolítható.

Milyen számlázó programok vannak? Melyik a legjobb számlázó program, ha webshopunk van?

Több tucat számlázó program érhető el a hazai piacon, pont ez teszi nehézzé a választást közülük. Az alábbiakban a legnépszerűbb programokat mutatjuk be, ami nagy eséllyel egyben a legjobb számlázó programok is. Hangsúlyozni kell azonban, hogy lehetnek olyan egyedi igényeink, amihez egy kevésbé népszerű számlázó jobban illeszkedik. Így ha valamilyen funkciót hiányolunk a lenti ajánlatokból, érdemes tovább keresnünk.

Számlázz

A szamlazz.hu volt a legelső e-számla kibocsátó Magyarországon és azóta is az egyik legnépszerűbb. Minden NAV adatszolgáltatást teljesít, a számlákat 13 évig tárolja. Felhőalapú, így az adatok bármikor és bárhonnan elérhetőek. Az oldal mobilra is optimalizált, így tényleg minden helyzetben jól kezelhető.

A program komplex számlamenedzsmentet is kínál, jól integrálható webáruházakhoz és automatikus számlakiállítás is lehetséges. Többszintű jogosultságkezelés és könyvelői hozzáférés is megoldott. Az autókassza szolgáltatás minden tranzakciót szinkronizál, míg a számlaverzum a bejövő vagy máshol kiállított számlákat is képes kezelni. A szamlazz.hu-nak saját online fizetési modulja van.

Négy fizetési csomagja közül minden webáruház megtalálhatja a számára megfelelőt. A teljesen ingyenes alapcsomag is eleget tesz a NAV előírásoknak, de a start, a digital és a profi névre keresztelt ajánlatok is havi néhány ezer forintba kerülnek.

Billingo

A Billingo talán a legszerethetőbb számlázó, ami különösen jó választás lehet kezdő webáruházak számára. Nem titkoltan célozza a program azokat, akik átalányadózási rendszerben vannak, számukra több támogató funkciót is kínál. A számlák mobilapplikációból is kiállíthatóak és kezelhetőek. A Billingoban is megbízhatunk: minden jogszabályi előírást precízen követ és érvényesít.

Az oldal a számlázáson túlmutató szolgáltatásokat is kínál. Ilyen a pályázat- és partnerfigyelő rendszerük vagy a céginfó szolgáltatásuk, a Billingo Ads pedig a marketing irányába is kikacsint. A Billingo a könyvelőket is megcélozza, akik egy teljes könyveléstámogató rendszert használhatnak.

A Billingo is négy csomagot kínál, ami közül az egyik ingyenes. A szamlazz.hu csomagjaihoz képest árban nincs érdemi különbség, a csomagok tartalmi eltérése is a programok apróbb különbségeiből adódnak.

Innvoice

Az Innvoice kifejezetten profi szolgáltatást nyújt, kijelenthető, hogy nem a teljesen kezdőknek lehet megfelelő. Létezik ingyenes csomagja, de az csak a nagyon alap szolgáltatásokat nyújtja. Az Innvoice eltérő logikára építette ajánlatait: van boltokra, webáruházakra és boltot és webáruházat egyaránt üzemeltető vállalkozásokra szabott darab is.

A webáruházakra szabott csomagok több webshopot is tudnak automatizáltan kezelni. Tartalmuk profi, a számlák teljesen egyedire is alakíthatóak. A számlázó árfekvése valamivel magasabb, mint a korábban említett vetélytársaké. Fontos azonban, hogy minden csomagra 14 napos ingyenes kipróbálási lehetőséget kínálnak és 60 napos teljes pénzvisszafizetést, ha nem lennénk elégedettek.

Talán mondani sem kell, hogy az Innvoice is rendelkezik számlázó applikációval is. A számlázó mellett bankkártyás fizetési megoldásokat, faktoringot, kapcsolódó banki szolgáltatásokat, de akár fizikai eszközöket (vonalkódolvasó) is kínálnak.

Kiváló választás lehet azon webáruházaknak, akiknek egyben fizikai üzletük is van.

OTP Ebiz

Az OTP Ebiz egy sokoldalú és könnyen kezelhető, megbízható számlázó. Minden fontos funkciót tud. Jó választás, ha más módon is kapcsolódunk az OTP-hez, például számlavezető bankunk vagy fizetési rendszerünk gazdája. Az OTP Ebiz devizaalapú számlákat is NAV-kompatibilisen tud kiállítani.

Három csomagot ajánl a webáruházak számára, az első ingyenes, de a másik kettőnél is létezik 30 napos, ingyenes próbaidőszak. A szolgáltatások árszabása a szamlazz.hu-hoz és a Billingohoz hasonló.

A felület kezelése alapvetően számítógépről kényelmes.

Maradj naprakész!

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesülj új szolgáltatásainkról, híreinkről és praktikus logisztikai tippekről!

Az oldal reCAPTCHA védelemmel van ellátva, és vonatkozik rá a Google Adatvédelmi szabályzata és Általános Szerződési Feltételei.

Rengeteg hír és érdekesség vár még rád, melyeket szakértőink állítottak össze neked!

Placeholder image
Placeholder imageEverigo
2024. 11. 25.

Külföldre terjeszkednél? Ismerkedj meg a legnagyobb marketplacekkel!

Amikor egy magyar webshop tulajdonosa külföldre szeretné terjeszteni vállalkozását, alapvetően két fő lehetősége van: vagy saját, külföldi webáruházat indít, vagy pedig egy már meglévő marketplace platformhoz csatlakozik.

Placeholder image
Placeholder imageShoprenter
2024. 11. 16.

TOP 3 buktató a webáruház üzemeltetésben, melyeket Te ne kövess el

Az online kereskedelem ütemes fejlődésének és térhódításának köszönhetően egyre több vállalkozás lép be a digitális piacra, hogy hatékonyabban elérje vásárlóit és terjeszkedni tudjon.

Placeholder image
Placeholder imageBoxy
2024. 11. 14.

Webshop bevételnövelés az ünnepek alatt: útmutató

Webshop bevételnövelés az ünnepek közeledtével. Milyen bevált módszereket érdemes használni? Mi a különbség a bevételnövelés és a profitnövelés között?

Placeholder image
Placeholder imageBoxy
2024. 11. 12.

Boxy E-commerce Mood Monitor 2024 - Sajtóközlemény

A Boxy fulfillment szolgáltató felmérést készített a partnerei körében azzal a céllal, hogy képet kapjon az e-kereskedelmi piacon az elmúlt hónapokban kialakult hangulatról.

Placeholder image
Placeholder imageBoxy
2024. 11. 12.

Robotkutyákat tesztel a Boxy fulfillment logisztikai központ  - Sajtóközlemény

A Boxy fulfillment szolgáltató hosszútávú technológiai fejlesztési projektjének keretében pilot programot indított a négylábú robotok e-kereskedelemben történő alkalmazási lehetőségeinek felmérése érdekében.

Placeholder image
Placeholder imageBoxy
2024. 11. 04.

Esettanulmány: Okos pénztárcák egy okos raktárban

A Monteen körülbelül egy évvel ezelőtt költözött be a Boxy automatizált raktárába. Azóta gondoskodunk az okos pénztárcák raktározásáról, a rendelések összekészítéséről és feladásáról.

Placeholder image
Placeholder imageBoxy
2024. 10. 28.

Cyber Monday: felkészülési útmutató webshopoknak

Cyber Monday: hogyan érdemes készülni rá? Mikor van? Milyen viszonyban van a Cyber Monday és a Black Friday? Kell-e külön kampányt készíteni?

Miért érdemes külföldi piacra lépni
Placeholder imageEverigo
2024. 10. 21.

Miért érdemes külföldi piacra lépni?

Az e-kereskedelem világa rohamosan fejlődik és egyre több magyar webáruház tulajdonos szembesül azzal a kihívással, hogy versenyképes maradjon a hazai piacon.

Placeholder image
Placeholder imageBoxy
2024. 10. 18.

Hogyan csinálj profi Black Friday kampányt?

Black Friday kampány: hogyan kell rá felkészülni és hogyan kell jól csinálni? Mi szükséges egy sikeres Black Friday kampány futtatásához 2024-ben?