Magyarországi e-kereskedőként nem mindegy, milyen webáruház motort vagy e-kereskedelmi rendszert használsz a webshopod üzemeltetéséhez. Segítünk a döntésben!
A webshopmotor hosszútávon meghatározza a webáruházad működését, fejlődési és fejlesztési lehetőségeit, valamint az ügyfélélményt! Fontos, hogy melyiket választod!
Az e-kereskedelemben alapvető a helyi viszonyok között is jól működő platform, például azért, hogy hatékonyan kezelhesd a különböző fizetési opciókat.
Ebben a bejegyzésben bemutatjuk, milyen szempontokat érdemes figyelembe venned az e-commerce platform kiválasztásakor, és megemlítjük a Magyarországon legnépszerűbb e-kereskedelmi rendszereket.
Ezeket a szempontokat vedd figyelembe a webshop motor kiválasztásánál:
Funkcionalitás
Nézz utána, hogy a webshopmotor milyen alap és haladó funkciókat kínál. Fontos, hogy a rendszer támogassa az összes szükséges e-kereskedelmi opciót, mint amilyen például a termékek kezelése, a rendelések, a fizetési és szállítási lehetőségek, valamint a promóciós eszközök.
Ellenőrizd, hogy a platform rendelkezik-e integrációs lehetőségekkel vállalatirányítási rendszerekkel, CRM, ERP vagy marketing automatizálási szoftverekkel.
Testreszabhatóság
Válassz olyan webshop motort vagy bővítményt, amelyik lehetővé teszi a dizájn és a funkciók testreszabását egyedi igényeid szerint. Ez különösen fontos, ha speciális követelményeid vannak vagy kimagasló vásárlói élményt szeretnél nyújtani a vevőidnek.
Azzal is tisztában kell lenned, hogy a rendszer mennyire rugalmas a bővítmények és modulok telepítésében, amelyekkel a webshopodat fejlesztenéd.
Technikai bonyolultság
Ha nem rendelkezel professzionális technikai tudással, vagy nincs a csapatodban fejlesztő, akkor érdemes olyan webáruház rendszert választani, amely könnyen kezelhető, és nem igényel komoly informatikai tudást.
Nézz utána, hogy a platformnak milyen a technikai supportja és milyen az ügyfélszolgálata! Derítsd ki, hogy milyen támogatást nyújtanak a kezdő lépésekhez!
Biztonság
A biztonság kritikus pont az e-kereskedelemben. Győződj meg arról, hogy a platform rendelkezik a szükséges biztonsági intézkedésekkel, mint például SSL tanúsítványok, kétfaktoros hitelesítés, adatvédelmi szabályok betartása!
Kérdezz rá, hogy a platform rendszeresen frissíti-e a biztonsági protokollokat és javításokat, hogy védve legyél a fenyegetésektől!
Skálázhatóság
Dönts olyan platform mellett, amelyik képes az üzleteddel együtt növekedni. Fontos, hogy a rendszer skálázható legyen, és képes legyen kezelni a növekvő termékszámot, forgalmat és ügyfélkört.
Nézz utána, hogy a platform milyen lehetőségeket kínál a bővítésre és a fejlesztésre, valamint mennyire könnyen integrálható új funkciókkal.
Ár (költségek)
Az ár mindig fontos szempont. Hasonlítsd össze a platformok indításához, majd a folyamatos üzemeltetéséhez és karbantartásához szükséges költségeket. Viszont ne csak az ár számítson: a drágább webshop motorok lehet, hogy hosszabb távon jobban megérik, mert megbirkóznak a növekvő forgalommal is.
Nézz utána, hogy a platform milyen árazási struktúrával rendelkezik, például vannak-e rejtett költségek, tranzakciós díjak, vagy extra költségek a bővítmények és modulok használatáért!
Magyarországon népszerű e-kereskedelmi platformok
Itthon az öt legnépszerűbb webshop rendszer szolgálja ki a webáruházak nagy részét. A legtöbb hazai webshop a WooCommerce-et használja, második helyen az Unas áll, a harmadik a Shoprenter. Az első a Wordpress népszerűsége és tartalomkezelő megoldásai miatt terjedt el, utóbbi kettő pedig a magyar ügyféltámogatásnak köszönheti előkelő helyét a listán.
Shoprenter
Magyar fejlesztésű bérelhető webshoprendszer, amely gyorsan és egyszerűen használható. Folyamatosan fejlesztik, ezért számos hasznos funkcióval bővíthető. Minden hasonló webshop motorról elmondható, hogy egy „kész” rendszer, ezért nem lehet benne mindent a kedvünkre alakítani. Amiért viszont sokan szeretik, hogy sokféle fizetési módot integráltak bele.
WooCommerce
Sokan WordPress alapú webshop motorként tekintenek rá, pedig valójában a WordPress egyik bővítménye. Meglévő WP alapú weboldal viszonylag könnyen és rugalmasan alakítható webáruházzá ezzel a bővítménnyel. A WooCommerce alapú webáruház integrálható más rendszerekkel és ár-érték arányban is megfelelő.
Unas
Magyar ügyfélszolgálattal rendelkező, kezdők számára is megfizethető e-kereskedelmi platform. Sok funkciót kínál, könnyen kezelhető az adminisztrációs felülete. Az Unasban gyorsan integrálhatók az üzletvitelhez fontos alkalmazások, például számlázóprogramok, marketing eszközök, fullfilment szolgáltatók.
Shopify
Nemzetközi platform, amely viszonylag egyszerűen használható és rengeteg funkciót kínál. Kezdők számára is előnyös, felhasználóbarát, ezért az indulás nem igényel szakmai háttértudást és programozási ismereteket. Azonban a Shopify webáruház motorral létrehozott webshopokba jónéhány, itthon használt alkalmazás és megoldás nem, vagy csak drágán, illetve nehezen integrálható.
Wix eCommerce
A Wix viszonylag egyszerűen használható, éppen ezért népszerű weboldalépítő platform. Felhasználóbarát, segítségével gyorsan és könnyen létrehozható egy webshop, ezért a kezdők kedvelik. Később azonban nehezebb a skálázhatóság, nehezebben szabható személyre és egyes alkalmazások, fizetési megoldások nem integrálhatók a platformba.
Mivel a webshop nagyban befolyásolja az üzleted sikerét, döntés előtt mérlegeld a funkcionalitást, a testreszabhatóságot, a technikai bonyolultságot, a biztonságot, a skálázhatóságot és az árakat, hogy megtaláld a számodra legjobb megoldást.
A Boxy rendszere könnyen összekapcsolható a népszerű webshop motorokkal és ERP rendszerekkel! Egyedi rendszer esetén pedig szakértőink segíteni fogják az integrációt.